Депутати-«кнопкодави» уночі ухвалили новий Кримінально-процесуальний кодекс

У ніч з четверга на п’ятницю, 13 квітня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому проект Кримінально-процесуального кодексу. Рішення було ухвалене о 4:13 ранку 271 карткою. При цьому, за інформацією «Української правди», фізично в залі перебувало близько 50 депутатів від більшості.

Депутати також проголосували за те, щоб текст законопроекту розділили на Кодекс і Закон «Про внесення змін до законів у зв’язку з прийняттям КПК».

Робота з прийняття кодексу пішла жвавіше після того, як о 22:45 зал засідань покинули депутати від опозиції.

«Шановні колеги, для того, щоб ми були вдома в суботу-неділю, давайте попрацюємо сьогодні. Пропоную зняти піджаки. Тут це не забороняється», – сказав спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

Спікер ставив на голосування по чотири-п’ять статей (які були без поправок), при цьому просто перераховуючи їх, а депутати приймали їх одним голосуванням.

Більшість поправок (із близько 4000 поданих до проекту) депутати провалювали. Таким чином, депутати за п`ять годин розглянули майже 400 статей кодексу.

Як відомо, Верховна Рада розглядала проект кодексу у другому читанні з вівторка. Всього в ньому 614 статей.

Чи не єдиний опозиціонер, який залишився в залі, БЮТівець Андрій Шевченко взяв слово лише один раз, під час розгляду поправки №3659, яка стосувалася права журналістів на збереження джерел інформації. Шевченко закликав парламентарів прийняти поправку, але проголосували лише 5 депутатів.

Наступного дня, як повідомляє «LB.ua»,  парламентська опозиція  завила про намір звернутися до Конституційного суду з проханням визнати неконституційним прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс.

Відповідаючи на питання журналістів, чи планує опозиція оскаржити в Конституційному суді рішення про прийняття КПК, заступник голови фракції БЮТБ Сергій Соболєв підкреслив: «Так … Ми фактично зараз готуємо звернення до Конституційного суду для того, щоб оскаржити КПК, який не відповідає нормативам європейських конвенцій і нормативам конвенції ООН».

Він нагадав також, що після проведення судової реформи українська влада «дуже швидко відзвітували в Раді Європи про те, що все зроблено. Подивіться останню резолюцію (ПАРЄ) від 26 січня 2012 6 з 14 пунктів – це практично повне знищення судової реформи Радою Європи».

Однак, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не бачить ніякого порушення в тому, що за новий КПК голосувало не більше 50 депутатів, хоча на табло був 271 голос.

«Ми не порушили жодної букви регламенту і жодного закону нашої держави», – сказав Єфремов.

Він зазначив, що депутати обговорювали кожну поправку і витратили достатньо часу для того, щоб обговорити всі питання, пов’язані з КПК.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

  • В.Хв. наводыть инспекцию и приказывает выделить на школу 5 тыс. грн, на технарь 100, а на зону 500. -Как так – на школу в 10 раз меньше? – Ну в школе я уже отучился, в технарь врядли пойду, а вот на зону – хто зна…. :)))