Суд може позбавити права голосу українців закордоном

У випадку, якщо Конституційний суд визнає неконституційними положення Закону про вибори народних депутатів, де йдеться про механізм включення закордонних виборців у мажоритарні округи Києва, суд може позбавити права голосу українців, які проживають за межами країни. Таку думку висловив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, передає ZN,UA.

Ще 29 лютого до Конституційного Суду надійшло подання від 59 народних депутатів щодо конституційності положення закону про вибори до Верховної Ради, що стосується створення закордонних виборчих дільниць.

Магера повідомив, що досі ще немає постанови про відкриття конституційного провадження даного подання.

«Якщо не помиляюся, Конституційний суд має щонайменше місяць для розгляду подання після відкриття провадження. Окрім того, рішення суду набирає чинності з дня прийняття і не може поширюватися на наслідки, які мали місце до прийняття рішення. Це дуже важливий аргумент», – сказав він.

«Окрім цього, мені б дуже хотілося подивитися на рішення Конституційного суду, яким буде сказано, що 24 стаття Основного Закону не повинна застосовуватися і що конституційні права громадян України, зокрема, право голосу, не є рівними і залежать від місця проживання», – додав Магера.

Чиновник не виключає, що Конституційний суд може позбавити права голосу закордонних українців, і в цьому випадку громадяни будуть мати нерівні конституційні права, незважаючи на те, що Конституція чітко вказує, що громадяни України мають рівні права, незалежно від багатьох ознак, у тому числі і місця проживання.

Нагадаємо, наступні парламентські вибори в Україні повинні відбутися у жовтні 2012 року. Згідно з прийнятим 17 листопада 2011 року законом, вибори пройдуть за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Законом підвищено прохідний бар’єр для партій до 5% і заборонено участь блоків партій.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…