Річниця революції: сутички на Майдані

Перші акції на Майдані Незалежності у Києві, попри судову заборону, відбулися вдень.

За повідомленнями агенцій, у вівторок вдень на Майдані Незалежності зібралися близько 200 людей, які прийшли відзначити річницю Помаранчевої революції.

Міліція намагалася не пустити журналістів і активістів до місця імпровізованого мітингу – майданчика перед Головпоштамтом.

Учасники акції скандували гасла: “Банду геть!”, “Слава Україні!”, “Україна – передусім”, “Свободу не спинити!”.

Після цього організатори мітингу оголосили про його завершення і пообіцяли продовжити ввечері.

Організатори акції хотіли встановити на Майдані Незалежності намет, як символ Помаранчевої революції, але міліція завадила. Співробітники “Беркуту” взяли в оточення депутата від НУ-НС Андрія Парубія та з півгодини тримали його.

“В оточення взятий депутат Андрій Парубій, він не має можливості рухатися. Я зірвав голос, бо довелося кричати до міліціонерів”, – сказав в ефірі online-трансляції ВВС Україна депутат від НУ-НС Олесь Доній.

На Майдані Незалежності залишилися чергувати близько сотні міліціонерів та два автозаки. Ще кілька десятків міліціонерів перебувають у підземному переході на Майдані.

“Дивна” заборона суду

Радник президента Ганна Герман в ефірі ВВС Україна назвала рішення суду про заборону акцій “дивним”.

“Деякі рішення судів, принаймні сьогоднішнє, виглядає дивно. Те, що людям запропонували інші місця для зібрань, добре, але, може, можна було ще той день зачекати. Я повторюю, як державний чиновник, я не маю права коментувати рішення судів, я маю їх виконувати, але я також підкреслюю необхідність судової реформи в Україні”, – сказала пані Герман.

Інший учасник online-трансляції ВВС Україна, політолог та учасник “Україна без Кучми” Володимир Чемерис сказав, що переважна більшість рішень судів щодо мітингів в Києві є “заборонними”.

“Рішення суду, який заборонив акції на Майдані Незалежності 22 листопада, як і заборона акції на День незалежності, як і заборона студентського форуму, – ці рішення написані під копірку. Їх усі ухвалював суддя Фащенко. Ці рішення суперечать постанові Європейського суду. На жаль, у нас 20%, а в Києві усі 100% рішень судів про мітинги є заборонними”, – сказав пан Чемерис ВВС Україна.

ВВС

Читайте також

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті
Важливе, Україна
0 shares0 views

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті

vidia.ua - Гру 18, 2017

Американська військова допомога, яка вже в Україні, здатна змінити ситуацію на Донбасі. Контрбатарейні радари Сполучені Штати Америки передавали українській армії тричі. Система може…

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників
Вибір редакції, Україна
0 shares0 views

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників

vidia.ua - Гру 18, 2017

Родина заступника посла США створила з пряників зменшену копію львівської площі Ринок, повідомляє ТСН. Родина майже місяць працювала над будиночками з імбирних пряників…

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України
Світ
0 shares0 views

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України

vidia.ua - Гру 18, 2017

У неділю, 17 грудня, відкрилося перше почесне консульство України у Сіднеї (Австралія). Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства закордонних справ…